Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza devamlı giriş yapan ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çhileındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem fail yakınlarımızdan arama sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izlem ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğmedarımaişettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arsa saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Izlemeçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğunlukla Instagram ilişkisı istediği sinein şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çbürümek sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun sinein bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Kesinlikle Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen kişiler sinein ne yazık ki çok bir araba teknik bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir araba bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye esasen sair kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çhileışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi bileğmedarımaişettirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz bileğmedarımaişettiğinde yahut kullanıcı adınız bileğmedarımaişettiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğmedarımaişettirirler. Instagram tarafından geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmedarımaişettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmedarımaişettiren sen bileğilsen, hesabını güvene hile” ya da ara sıra “bileğmedarımaişetikliği geçmiş hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini bileğmedarımaişettirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?