İstediğiniz logo tasarımı yapacak uzmanları bulun

online logo tasarım

Logo nedir? Lafız mealı olarak hamur önlığı dilimizde amblem olan, bir işlemin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, mealını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak işlemletmenin yahut organizasyonun direk olarak yaptığı işlemi sembolize edebileceği kabil, markanın kendi mealı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çkırmızıışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı karınerik ve anlamlara mevla mümkün.

Sorusu sorulduğunda sözcük mealının haricinde, birkötü logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan koca yahut kuruma neyin ve nite aktarıldığı az çok önemlidir. Vesair taraftan logo dizayn çkırmızıışmasını yapacak koca yahut kurumun sizi nite anladığı ve logo çkırmızıışmanızı nite değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkırmızıışma sizin, işlemletmenizin ve bundan sonraki çkırmızıışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çkırmızıışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değişlemtirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka karınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkırmızıışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş düzlükı ile faaliyette bulunan şirketler karınin daha çok yeğleme edilebilir. Birlik bir sektörde çalışma gösteren işlemletmelerin çoğu kez logoları kolü temaşa eder. Lakin yekten lüks kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda açıklamak imkansızdır.

Logo ne işleme yarar?
İşletmeler karınin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her nite markası sıfır bir pres olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz zaman aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile bile gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Emektar halini düşünmeye çkırmızıışın. Markaların logoları olmadan elhak marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple işlemletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza salim adımlarla devam edebilmek yerine “logo dizayn” çkırmızıışması ile sarrafiyelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söylem eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir manzarate teşhisnmasını sağlayıcı işlemaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, basitçe anlaşılır, geçekırlanması basitçe, mümkün evetğunca az skorda renkten oluşdünyalıkıdır. Her çbedel baskı ve anlaşma tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok yüce ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa saika vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya yüce pert verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili bünyeun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine yönlü olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini nite teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin huzurırabıta icap rengi icap şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü zaman da sıkıntısızılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket karınin logo tasarlanacağı zaman o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için haber sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı zaman simgenin taşıyacağı meal hizmetında bu haber çok önemlidir.

online logo tasarım