Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye insanış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıdem bir Ilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak bir başına öne çıdem en muhteşem oranda ilaç dâhilerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu muhteşem adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği kayranı büyültmek isteyen Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun malumat acıarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çallıkışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen sarrafiyearı demeında ülkesini sürekli simgeleme fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi sarrafiyevuruları ile de meşhurdur. 143 adet sarrafiyevurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki acil gelişen vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle bile gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Meydanında artık sağlıklı bir mütehassıs olmasıyla bile kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda muhteşem bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında taraf edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet sürülen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise ahali beyninde en çok buluş belgesi sarrafiyevurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim Adamı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla adamlık geçmişine faydasını hiç muallel etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı sebebiyle ömre bedel fiillere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse bile katiyen çallıkışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile yürütmek üzere sağaltım yuğrunda geliştirdiği bileşkeleri keşfederek adamlık geçmişine muhteşem bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese de bazı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek toka etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha sarplü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca bilinen şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (tali hasiyet) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e andıran ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Tamam çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biriyi şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda taraf almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesul başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul başbuğıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Yârsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isimli bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca bileşkenin indinde insanoğluna yarayacak fiiller üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta taliıkların geçmesi dâhilin belli bir hinı beklesek bile bazıları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de dâhilerisinden kolay bir biçimde sağaltım edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Antrparantez tensel fiillev bozukluğunu da sağaltım buyurmak dâhilin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış tehlikee karşı mukavemetli ve sarplü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi sarrafiyevurularının 2000 adetine andıranın kazanç sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı fiilleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her hin kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal yaşamdan uzak zaruri ocak istirahatlarine maruz mütebaki dünya toplumlarında biriyi alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir momentum kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü beyan fail Spektral Holding El Müesses Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına mimarilabilecek en doğru katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Ilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine muhteşem miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna model çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da muhteşem gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin müessis meyanğıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde taraf kayran diğer bilim adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok muhteşem bir oranda farmasötik bileneşeli patentinin kazanç sahibi olması ve sarrafiyevurusunu ilk yapan şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın bel kemiği lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser kayranında çallıkışmalarını sürekli oylumluleterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biriyi yol Türkiye Senenin Ilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde değil mekân dışında şu demek oluyor ki küresel anlamda da biriyi ödülleri alarak bulduğu farklı önlemların içinlığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile bile ömre bedel fiillere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı fiile yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar biriyi farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken model faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye sarrafiyeladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çallıkışmaları bulunan Spektral Yatırım Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda taraf kayran bir altın sahası ile bile sarrafiyelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye değfiilikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun çakılı haysiyet yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a basıcı esrar ruhsatları ile sağlamlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru madun mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili de malumat veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni behre modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak fiiltiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.deniz ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yürütmek üzere dü sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada gözlerine taraf verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye muhteşem ilhak haysiyet sağlama potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise doğal malzeme mimarisındaki tırı vırıluklar sebebiyle koca derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan koca oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik bildirme planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine reva rezerv belirleme raporları düzenlenerek çecik bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada taraf kayran ilimlara bakarak ayrıca, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar